Sacīkstes

Ir daudzi sacīkšu veidi, un tos var klasificēt šādi:

!

Ledus sacīkstes: Šis sacīkšu veids notiek sniegā vai uz sasaluša ezera. Acīmredzama prasība šādām sacīkstēm ir ekstrēmi laika apstākļi un tās parasti notiek aukstā laikā. Automašīnas ir pilnas gumijas un radžu riepas labākai saķerei.

Touringa sacīkstes: Šis sacensību veids ietver ļoti modificētas ražošanas automašīnas, kas ir salīdzinoši lēnākas nekā sporta auto sacīkšu auto. Populārākais čempionāts ir Pasaules Touringa čempionāts.

Salona automobiļu sacensības: Šis auto sacīkšu veids ir līdzīgs Touringa auto sacīkstēm un ir šo sacīkšu amerikāņu versija. Populārākais šāda veida auto sacīkšu sērija ir NASCAR. Sacīkstes parasti notiek trasē ar ovālu apli, un automašīnas, kas sacenšas, ir līdzīgas ražošanas automašīnām, bet ir īpaši būvētas sacīkstēm.

Sporta auto sacīkstes: Sporta auto sacīkstes notiek slēgtā trasē un šajās sacensībās piedalās īpaši ražotas un uzlabotas automašīnas, kā arī sporta automašīnas. Šīs sacensības notiek īpaši lielos attālumos, piemēram, 1000km, un tas ir iemesls, kāpēc šajās sacīkstēs vienā komandā piedalās vairāk nekā viens braucējs.

Apvidus auto sacīkstes: Nosaukums pasaka visu, jo tās notiek bezceļu trasē, t.i. tālu no pilsētas satiksmes. Slavenākās apvidus auto sacensības ir CORR.

Kalnu sacīkstes: Šis sacensību veids ietver sacenšanos par labāko uzstādīto laiku. Šīs automašīnas brauc pa ļoti stāviem pauguriem, un automašīnas ar īsāko trases laiku ir uzvarētājas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.