Pareiza kredīta veida izvēle

KredītsMūsdienās kredītu sektors piedāvā dažādus kredīta veidus, taču kā pareizi saprast, kurš no šiem kredīta veidiem un kurā dzīves situācijā Jums ir vispiemērotākais?

Kā nenokļūdīties un izvēlēties Jums piemērotāko kredīta veidu? Pirmkārt, noteikti precīzi jāformulē kāds ir Jūsu mērķis, kuram vēlaties veikt aizņēmumu. Jūs veiksiet pareizu kredīta veida izvēli, ja ņemsiet vērā visus kreditora ieteikumus, jo savā būtībā jau katrs kredīta veids ir veidots kādu konkrētu klientu vēlmju nodrošināšanai. Mazliet par katru no šiem kredīta veidiem, lai turpmāk pareiza kredīta veida izvēle Jums neliktos nekas sarežģīts.

Ja esat plānojis iegādāties ko apjomīgāku, vai varbūt veikt sava mājokļa remontdarbus, pareiza kredīta veida izvēle būs patēriņa kredīta veids. Formējot patēriņa kredītu, iespējams garāks atmaksas termiņš, kurš, atkarībā no kredīta summas un Jūsu ikmēneša ienākumiem, var būt līdz pat sešiem gadiem. Ja plānojat iegādāties sev dzīvesvietu, tad Jums pareiza kredīta veida izvēle būs tikai un vienīgi hipotekārais kredīts. Jāņem vērā. kad formējot hipotekāro kredītu, būs jānokārto vairāk formalitāšu, proti būs jāsavāc dažādas izziņas, jāveic īpašuma vērtēšana. Noteikti jāatceras, kad jebkurš kreditors, izsniedzot hipotekāro kredītu, prasīs Jūsu līdzmaksājumu par īpašumu tā iegādes brīdī, kurš sasniegs 10-20% apmēru no īpašuma vērtības. Ja Jums ir plāns iegadāties automašīnu, tad pareiza kredīta veida izvēle būs auto kredīts. Patreiz kredītu sektors piedāvā gan auto līzingu, gan auto kredītu. Formējot auto kredītu, atšķirībā no auto līzinga, automašīna ir uz Jūsu vārda jau no pirmās kredīta dienas un auto kredīts ir uz noteiktu laika periodu, kura laikā tiek izmaksāta visa automašīnas vērtība. Ja vēlaties studēt, tad pareiza kredīta veida izvēle būs studentu kredīts. Studentu kredīts sadalās divās daļās, viena daļa ir studiju kredīts, otra daļa studējošo kredīts. Studiju kredītu piešķir tikai un vienīgi studiju maksai, šim kredītam ir pazeminātas un draudzīgas procentu likmes un tā pamatsummu students sāk atmaksāt tikai pēc studiju beigām. Otra daļa – studējošo kredīts tiek izsniegts studentu ikdienas izdevumiem, to izmaksā katru mēnesi, izņemot jūliju un augustu, kad studentiem ir vasaras brīvdienas. Tātad kurs no visiem kredīta veidiem tieši Jums un kurā dzīves situācijā būs pareizākā kredīta veida izvēle, jāsaprot un jāizvērtē Jums pašiem. Jo precīzāk jums būsiet izvērtējuši savu konkrēto kredīta vajadzības veidu, jo šis kredīts Jums būs ekonomiski izdevīgāks, jo nebūs liekas un nevajadzīgas procentu pārmaksas, kā arī līguma nosacījumi būs Jums labvēlīgi. Veidojot jebkuras kredīta saistības noteikti kārtīgi jāizstudē visi līguma nosacījumi un to nianses, jo, ja radīsies kādi neparedzēti apstākļi, lai vienojoties ar Jūsu kreditoru, ir iespēja koriģēt kredīta atmaksas termiņus, grafiku un apjomu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.