Kas ir kredīta galvotājs?

Pieci centiŠoreiz apspriedīsim to, kas tad īsi ir kredīta galvotājs un ko tas dod? Sāksim ar to, ka kredīta galvotājs ir trešā persona, kura tiek, teiksim tā – iesaistīta konkrētajā kredītsaistību darījumā. Kredīta galvotājs ir nepieciešams tad, ja esat pieteicis liela apjoma kredītu, tad aizdevējs no Jums pieprasīs vai nu galvotāju, kas ir šī trešā persona, vai arī ķīlu, kura parasti daudziem ir liels šķērslis, jo ķīlas vērtībai ir jābūt diezgan lielai, bet tas, protams ir atkarīgs no katra aizdevēja.

Galvotāja galvenais pienākums ir apgalvot, ka kredīta ņēmējs būs spējīgs pildīt visa kredītlīguma saistības. Tomēr ir kāds risks! Šādā gadījumā galvotājam ir jānoslēdz oficiāls līgums ar kredīta aizdevēju, kurā ir norādīts apmēram šāds punkts : „Ja kredīta ņēmējs kavē ikmēneša maksājumus vai kļūst par ilglaicīgu un maksātnespējīgu parādnieku, tad mums ir visas tiesības vērsties pie Jums un pieprasīt konkrētos ikmēneša maksājumus.” Jāpiebilst, ka ir jābūt ļoti labam draugam, lai uzņemtos šādu risku, ja nu kredīta ņēmējam pēkšņi vai mistiski, kas notiek? Šādā gadījumā, Jūs kļūsiet par viņa paņemtā kredīta galveno maksātāju, protams, ka tas ir milzīgs risks, tomēr šādu iespēju izmanto pietiekami daudz cilvēku.

Un protams ir vēl kāds sīkums! Ja kredīta ņēmējs kavē vai ikmēneša maksājumus, vai nav tos maksājis vispār konkrētu laika periodu, tad galvotājam nāksies maksāt, ne tikai papildu procentus, bet arī uzliktos naudas sodus, ja tādi tiks piemēroti.

Vari apskatīt arī šeit un šeit (meklē pēc atslēgas vārdiem), kur ir atbildes uz to, kas ir kredīta galvotājs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.