Izmaksas

Runājot par ātrajiem kredītiem, gribu sākt ar Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) biedra Kredits7 teikto, ka ātrais kredīts internetā un tā izsniegšana tiek balstīta ekonomikas teorijā. To Kredits7 argumentē šādi: „Aizņemoties finanšu līdzekļus, kredītdevējiem un ņēmējiem jāņem vērā pamatnoteikumi, uz kuriem balstās droša finanšu aprite. Tie ir saistoši abām pusēm, jo garantē gan aizdevēja spēju turpināt izsniegt aizdevumus, gan aizņēmēja iespējas atmaksāt tos:

  • neizsniegt ilgtermiņa aizdevumus, izmantojot īstermiņa ieguldījumus;
  • saņemt aizņēmumu, ja ir neatbilstoša apmēra ienākumi vai citas parādsaistības.

NaudaJa tiek izpildīti abi aspekti, ātrais kredīts internetā ir ilgtspējīgs gan no tā izsniedzēja, tā saņēmēja skatupunktiem. Vēl jo vairāk – ātrais kredīts internetā ļaus Jums izjust finansiālo stabilitāti, nokārtojot īstermiņa parādus vai citas saistības, saglabājot konfidencialitāti, jo par visiem mūsu izsniegtajiem aizdevumiem zinās tikai abas iesaistītās puses.” Te mēs varētu padiskutēt par pēdējā teikuma jēgu, kurā runa ir par konfidencialitāti – kā zināms, Latvijā eksistē parādnieku reģistrs, ko kūrē Latvijas Banka, un daudzi aizdevēji izvēlas informēt savus kolēģus par negodprātīgiem aizņēmējiem. Tas, ka Kredits7 sola konfidencialitāti, varētu nozīmēt, ka parādnieki kontrolēšanas sistēma darbojas savādā, kā vairumam aizdevēju. Kā tas notiek – lai pagaidām paliek atklāts jautājums, pie kura atgriezties nākotnē.

Pamazām esam pietuvojušies tēmai par ātro kredītu izmaksām. Ātros kredītus izsniedz vairākas kompānijas, kas pārstāv alternatīvo finanšu pakalpojumu tirgu Latvijā. Man padoms, izvērtējot ātro kredītu aizdevējus, ir – vispirms ielūkoties LAFPA mājas lapā. Sadaļā Par mums atrodams LAFPA biedru saraksts. Uzskatu, ka, ja Tevi interesējošais kredītu izsniedzējs ir LAFPA biedrs, tad tā darbība tiek vismaz daļēji kontrolēta, jo – kontroles mehānisms Latvijā, kas regulētu nebanku kredītiestāžu pakalpojumus, joprojām nepastāv. Drošības pēc var iegūt informāciju par patērētājam draudzīgiem uzņēmumiem arī Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija

Liela daļa Latvijā esošo ārpus banku kreditēšanas iestādes, ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri. Asociācijas darbība ir vērsta uz atbildīgu, uzticamu un uz ilgtermiņu vērstu sadarbību, ko pozitīvi novērtē ikviens patērētājs, izvēloties kreditēšanas iestādi. LAFPA pārstāv nebanku organizācijas, kas aizdevumu piedāvā pret kustamu ķīlu vai bez tās. Pirms aizņematies – vienmēr izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.