Ekonomija uz elektrību

Vai elektrības spuldzīšu nomaiņa palīdzēs ietaupīt naudu un elektrību? Naudas, finanšu un kredītu jautājumos nereti ir jāiekļauj ne tikai ikdienas lietas, kas saistītas ar naudas pelnīšanu, tērēšanu un kredītu atmaksu, bet arī tas, kā veiksmīgāk ietaupīt naudu, piemēram, lielākiem dzīves plāniem. Taupīt naudu var būtībā visās dzīves jomās, bet viena no vietām, kur to ir iespējams izdarīt vienkārši un bez lieka riska – nomainot savā mājā vai dzīvoklī gaismekļus no ierastajām spuldzītēm uz energoefektīvajām spuldzēm.

Tādā veidā Tu investēsi naudu sākumā un pēc tam iegūsi lielu atdevi ilgtermiņā. Šādi nomainot spuldzītes, protams nebūs iespējams ietaupīt simtiem eiro gadā Eiro( ja nu vienīgi tev pieder veikals vai liels uzņēmums), bet dažus desmitus eiro ir iespējams ietaupīt

Pēc kādiem kritērijiem vadīties, lai izvēlētos piemērotākās un izdevīgākās spuldzītes?

  • Cena – salīdzinot spuldzīšu cenas, redzams, ka parastās 100W kvēlspuldzes maksā aptuveni 0,50 centus. Savukārt, CFL spuldzīte, kas ir pielīdzināma 100W kvēlspuldzei maksā aptuveni 2,00 eiro, bet LED spuldze, kas ir pielīdzināma šiem 100 Vatiem maksā vismaz 7,00 eiro. Jāsecina, ka CFL spuldzes ir 4 reiz dārgākas, kā kvēlspuldzes, bet LED spuldzes ir aptuveni 14 reizes dārgākas, kā kvēlspuldzes un 3 reizes dārgākas, kā CFL spuldzes;
  • Mūža ilgums – vidējai kvēlspuldzei mūža ilgums ir aptuveni 1200 stundas, CFL spuldzei, tas ir aptuveni 8000 stundas, bet LED spuldzēm tas jau ir 50000 stundas. No šiem aprēķiniem var secināt, ka CFL spuldzes ir aptuveni 7 reiz ilgāt dzīvot spējīgas, kā kvēlspuldzes, bet LED spuldzītes ir pat 40 reižu izturīgākas nekā kvēlspuldzes un 6 reizes ilgāk dzīvot spējīgas, kā CFL spuldzītes.
  • Savukārt, gaismekļu efektivitāte ir pats galvenais šī aprēķina veids. Piemēram, ņemot parasto kvēlspuldzi, tad 100 iztērētie vatu saražo 1700 Lumenus, jeb 17 lumeni pret vatu, bet CFL spuldzēm šis rādītājs jau ir virs 60 lumeniem par katru vatu, bet LED spuldzītēm jau tas pietuvojas pie 100 lumeniem pret vatu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.